09
styczeń
2016

Nowe klimakonwektory UniTrane Harmony oferują optymalne połączenie wydajności, komfortu akustycznego oraz kosztów eksploatacji

Jakość powietrza, temperatura i poziom hałasu to trzy główne składowe komfortu pomieszczeń.

Trane, wiodący globalny dostawca rozwiązań i usług związanych z z komfortem oraz marka Ingersoll Rand, oferuje nową rodzinę klimakonwektorów UniTrane™ Harmony stworzonych z myślą o wygodzie integracji i eksploatacji przy zapewnieniu wysokiej jakości powietrza i wysokiego poziomu komfortu.

Nowe wolnostojące klimakonwektory UniTrane™ Harmony umożliwiają szybką i dogodną zabudowę w dostępnej przestrzeni, bez potrzeby doprowadzania kanałów wentylacyjnych, modyfikacji stropu i montażu termostatu naściennego. Są one bardzo elastyczne w konfiguracji, aby zapewnić prosty montaż oraz dostosowanie do różnych potrzeb użytkowników, co gwarantuje optymalne połączenie wydajności, komfortu akustycznego i kosztów eksploatacji.

Nowa rodzina klimakonwektorów nadaje się do montażu zarówno w pionie, jak i w poziomie, na ścianach bądź sufitach. Urządzenia dostarczane są z fabrycznie montowanymi elementami sterującymi, zestawami zaworów wody, stopkami oraz kratkami wylotowymi powietrza, co skraca czas i obniża koszt instalacji. Dla ułatwienia montażu w miejscu instalacji, dostępna jest również pełna gama akcesoriów.

Nowe klimakonwektory wykorzystują technologię Trane CleanEffects™, która poprawia jakość powietrza wychwytując nawet najdrobniejsze cząstki zanieczyszczeń bez pogorszenia wydajności urządzenia. Technologia filtracji minimalizuje spadki ciśnienia i maksymalnie zwiększa ilość dostarczanego czystego powietrza, wychwytując cząstki o wielkości 0,1 mikrona.

Rozwiązanie to zapewnia 100 razy większą skuteczność niż typowy filtr EU3 i zapewnia usuwanie do 99,98 % cząstek i alergenów z filtrowanego powietrza. Filtry CleanEffects™ są łatwe do czyszczenia i, w zależności od zastosowania, wymagają płukania raz na 3-9 miesięcy, co znacznie zmniejsza koszty eksploatacji.

„UniTrane Harmony to nowa rodzina klimakonwektorów, które zostały starannie zaprojektowane w celu zapewnienia komfortu akustycznego i termicznego użytkownikom pomieszczeń, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość powietrza" - mówi Nicolas Charluteau, kierownik ds. central klimatyzacyjnych i terminali wodnych w Trane na Europę, Bliski Wschód, Indie i Afrykę.

„W odróżnieniu od konwencjonalnych filtrów, technologia filtracji Trane CleanEffects eliminuje z powietrza bardzo małe cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, dym i bakterie. Wszystko to, wraz z niskim poziomem hałasu, czyni je idealnym rozwiązaniem do cichych miejsc, takich jak biura i pokoje hotelowe."


Dla ułatwienia, nowe klimakonwektory UniTrane™ Harmony wyposażone są w skonfigurowane, sprawdzone i proste w obsłudze systemy sterowania. Aby spełnić różne oczekiwania klientów, firma Trane oferuje rozwiązania sterowania od prostych mechanicznych termostatów do w pełni zintegrowanych, zaawansowanych systemów zarządzania budynkiem.

Piloty zdalnego sterowania wykorzystujące podczerwień, ręczne lub do montażu naściennego, zapewniają użytkownikom pomieszczeń wybór ręcznego lub automatycznego trybu sterowania prędkością nadmuchu oraz poziomem chłodzenia/ogrzewania dla osiągnięcia żądanego poziomu komfortu.

Zintegrowany system sterowania Trane Tracer™ pasuje do całej rodziny produktów, zapewniając wydajność, optymalny komfort oraz ekonomiczne zarządzanie budynkiem. Pojedyncze urządzenia lub grupy urządzeń można także łączyć szeregowo dla większej wygody.

Elektronicznie komutowany silnik (EC) w modelach UniTrane™ FVAE/FCAE/FKAE zapewnia znaczne oszczędności i optymalny komfort. Technologia ta ogranicza zużycie mocy średnio o 67 procent, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia całkowitego zużycia energii przez budynek.

Urządzenia są bardzo ciche z powodu płynnie regulowanej prędkości wentylatora, co eliminuje hałaśliwe przełączanie i ogranicza poziom hałasu. Silnik wentylatora EC zapewnia optymalny komfort ze względu na jego zdolność do szybkiego reagowania na zmienne warunki i utrzymywania stabilnej temperatury otoczenia.

Cała rodzina klimakonwektorów UniTrane™ jest certyfikowana przez niezależne, zewnętrzne laboratorium badawcze w zakresie zgodności z Eurovent. Certyfikacja Eurovent stanowi niezależną gwarancję spełnienia deklarowanych wymogów technicznych i wspólnych kryteriów porównawczych.

Trane świętuje 100. urodziny

Firma Trane, założona w 1913 r. przez Jamesa Trane i jego syna Reubena, cieszy się wieloletnią historią definiowania przemysłowych innowacji w branży systemów ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Jest wiodącym dostawcą rozwiązań i usług zapewniających komfort w pomieszczeniach oraz marką należącą do Ingersoll Rand. Firma Trane ma ponad stuletnie doświadczenie w stosowaniu urządzeń, począwszy od projektu, kończąc na eksploatacji, w różnego rodzaju budynkach, co pomaga osiągnąć maksymalną wydajność. Świętując swoją setną rocznicę, Trane kontynuuje rozwój innowacji w zakresie wysokowydajnych technologii stosowanych w budynkach, wykorzystując praktyczne doświadczenie i inteligentne rozwiązania, pomagające w tworzeniu lepszych, zdrowszych, bardziej komfortowych i bardziej produktywnych środowisk w pomieszczeniach.

 

Informacje na temat firmy Ingersoll Rand

Firma Ingersoll Rand (notowana na giełdzie nowojorskiej [symbol IR]) podnosi jakość życia, tworząc i utrzymując bezpieczne, wygodne i zapewniające dużą wydajność otoczenie. Nasi pracownicy i nasze marki —w tym Club Car®, Ingersoll Rand®, Schlage®, Thermo King® i Trane® - współpracują, aby zwiększać komfort i jakość powietrza w domach i budynkach, usprawniać transport i ochronę produktów żywnościowych i łatwo psujących się, zabezpieczać domy i obiekty komercyjne, a także zwiększać wydajność w przemyśle. Rozwiązania firmy Trane optymalizują środowisko wewnątrz pomieszczeń za pomocą szerokiej gamy wydajnych systemów ogrzewania i wentylacji, usług budowlanych i wykonawstwa, wsparcia w zakresie części zamiennych i zaawansowanego sterowania. Firma Ingersoll Rand to światowa firma o kapitale 14 miliardów USD, zaangażowana w tworzenie zrównoważonego wzrostu i stabilnych wyników. Dodatkowe informacje są dostępne na stronach internetowych ingersollrand.com oraz trane.com

Osoby do kontaktu:

Joan Schimml Anne Blommaert

Trane, marka firmy Ingersoll Rand Trane, marka firmy Ingersoll Rand

+1 651.260.4983, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. +32 2 746 1864, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kategoria: Firma Trane wprowadza XStream™

Materiały zamieszczone na stronie www.odbiory.pl nie są źródłem prawa. Źródłem prawa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej są uprawnione do tego instytucje na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. "O ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych" (Dz.U. 2000 r. Nr 62, poz. 718, tekst jednolity Dz.U. 2011.197.1172), akty prawne ogłaszane i wydawane w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Dokładamy starań, aby informacje w www.odbiory.pl zamieszczane były systematycznie, żeby były rzetelne i kompletne. Nie ponosimy odpowiedzialności za skutki działań podjętych w oparciu o informacje publikowane w www.odbiory.pl w sieci Internet. Materiały na stronie www.odbiory.pl mogą być traktowana jedynie jako materiał informacyjny i pomocniczy. Poniżej linki do urzędowych dokumentów. 

         

 

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w maju 2016

1. 01 maja 2016  Dz.U.2015.520 z dnia 2015.04.14 USTAWA z dnia 17 maja 1989 r. Prawo geodezyjne i kartograficzne
2. 01 maja 2016  Dz.U.2013.707 z dnia 2013.06.21 USTAWA z dnia 6 lipca 1982 r. o księgach wieczystych i hipotece
3. 01 maja 2016  Dz.U.2016.380 z dnia 2016.03.22 USTAWA z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny
4. 07 maja 2016  Dz.U.2015.1816 z dnia 2015.11.06 Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie użycie lasera lub światła z innych źródeł w strefach przestrzeni powietrznej. 
5. 19 maja 2016  Dz.U.2012.1059 z dnia 2012.09.25 USTAWA z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne
6. 19 maja 2016  Dz.U.2011.135.789 z dnia 2011.06.30 USTAWA z dnia 29 czerwca 2011 r. o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie obiektów energetyki jądrowej oraz inwestycji towarzyszących
7.  20 maja 2016  Dz.U.2006.90.631 z dnia 2006.05.31 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w kwietniu 2016

1. 16 kwietnia 2016 r. Dz.U.2015.1626 z dnia 2015.10.15 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPORTU I TURYSTYKI z dnia 29 września 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie obiektów hotelarskich i innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie Tekst jednolity rozporządzenia

Kalendarium - wybrane zmiany przepisów wchodzące w życie w marcu 2016

1.  15 marca 2016 r. Dz.U.2016.252 z dnia 2016.02.29 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 9 lutego 2016 r. W sprawie wzorów tablic umieszczanych w pasie drogi granicznej oraz sposobu ich utrzymywania przez właściwych miejscowo komendantów oddziałów Straży Granicznej
2.  18 marca 2016 r. Dz.U.2016.183 z dnia 2016.02.16 ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 13 listopada 2015 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać obiekty budowlane niebędące budynkami, służące obronności Państwa oraz ich usytuowanie

Copyright 2015 Odbiory.pl - All rights reserved. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione. Kontakt z Odbiory.pl dostępny pocztą elektroniczną na adresem mailowym biuro@odbiory.pl lub pod numerem +48 502 089 166

Odbiory.pl

Wchodząc na strony www.odbiory.pl wyrażają Państwo zgodę na umieszczanie na komputerze danych w postaci plików tzw. cookies, Pozwali to nam na automatyczne rozpoznanie Państwa komputera podczas następnego wejścia na strony www.odbiory.pl. Pliki cookies pozwolą przykładowo zachować hasło lub wygląd witryny zgodny z upodobaniami bez konieczności dokonywania czynności od początku każdorazowo. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. W przypadku braku zgody z Państwa strony na otrzymywanie cookies a chęci korzystania ze stron www.odbiory.pl należy zmienić konfigurację przeglądarki internetowej w taki sposób by blokowała lub usuwała pliki tego typu, lub ostrzegała za każdym razem przed ich zapisaniem. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »